Archiwum - maja 2009

Szczebelkowatość Komentarze (0)
15. maja 2009 15:49:00
linkologia.pl spis.pl

Każda większa firma...o,pardon, przedsiębiorstwo ma to do siebie, że występują między szefem Najwyższym a najniższymi uniżonymi tacy, którzy z różnych względów uzyskali stanowisko o jakiejś nazwie. Jest to przeważnie kierownik działu, manager teamu, dyrektor kreatywny, starszy specjalista, i tym podobne. Nazewnictwo różne, ale funkcja podobna. Na tych stanowiskach zdarzają się ludzie sympatyczni bardziej i mniej. I teraz w zależności na kogo się trafi, tak się ocenia swoją pracę. A gdy trafi się na przełożoną a nie przełożonego, to się opiniuje swoją pracę w zależności od fazy miesiąca lub dnia miesiąca i regularnie bądź nie, narzeka się mniej lub bardziej. Gdy pomyślę, że na drodze zdarzają się kierowniczki w podobnej sytuacji (bardziej regularnie lub mniej), to zaczynam się bać powrotu do domu. Qżwa....

jestdobrze : : baby na stanowiskach

Bo w pracy fajnie jest Komentarze (0)
11. maja 2009 13:01:00
linkologia.pl spis.pl

Daleki jestem od wypalenia, ale przychodzi taki czas, kiedy już mam trochę dość. Oderwać się na chwilę od tych samych czynności i pośpiechu. Ale nie można, bo projekt w siedemdziesięciu procentach ukończony. Można by wyłożyć kilka stówek i spokojnie popijać piwo w cieniu, a robota sama by szła. Jak nie złapię oddechu w najbliższym czasie, to tak zrobię. W końcu takie przemęczenie i znużenie pracą prowadzi do wypalenia. A tego bym nie chciał, bo sama praca mi się podoba. Żeby się oderwać od jednostajnego klepania na nowy wóz szefa postanowiłem zadbać o ogródek. Lepiej śpię i czuję, że poprawiła mi się wydajność. Ale to ciągle za mało.

jestdobrze : : wypalenie, zmęczenie

tempus fugit Komentarze (0)
05. maja 2009 08:34:00
linkologia.pl spis.pl

Boże, jak ten czas leci. Spojrzałem na datę ostatniej notki i mnie zmroziło. Ale trzeba przyznać, że długi weekend spędziłem prawie nie włączając komputera. W ciągu 3 pełnych dup....o,pardon, dób, sprawdziłem pocztę i rankingi dwa razy. Resztę czasu spędziliśmy w ogródku - cały dzień praca, wykopywanie, koszenie, a wieczorem grill. Naprawdę poczułem się wypoczęty i chyba popołudniami będę grzebać w ziemi. Są warunki ku temu, bo ogródek ma 16x80 metrów i można nawet całkiem spore oczko wodne zrobić, z kładką, ogródkiem bagiennym, skalniaczkiem nieco dalej i jeszcze wystarzy miejsca na drzewa owocowe. Nigdy nie patrzylem w ten sposób na ogród. Miało być wykoszone, miejsce do grillowania zacienione, a zimą koniecznie odśnieżone. Finito. A tymczasem można stworzyć naprawdę efektowny ogród.

jestdobrze : : ogrody, weekend